דף הבית
כתבות
טורים
דירוגים
אירועים ומסיבות
דף הבית טורים עונת האסיף

עונת האסיף

מרבית התמונות באתר הזה הן למעשה עטיפות תקליטונים מהאוסף הפרטי שלי. זהו אוסף אותו התחלתי באמצע שנות השבעים ואשר נמשך כעשר שנים בערך, מכיוון שב-1987 הכריזו חברות התקליטים הגדולות שהן מפסיקות לייצר "וינילים" ועוברות להתמקד בקומפקט דיסק. אני עדיין זוכר את אותו יום מר בו אספתי בניו יורק את גיליון ה"בילבורד" השבועי שהכותרת הראשית שלו בישרה את הדבר הבא: The End Of The 7-Inch Single . כלומר, חברות המוסיקה הגדולות, שכבר היו בתהליך העברה לדיסקים של הקטלוגים שלהם, החליטו להפסיק לחלוטין את פס הייצור של הפורמט הישן (קודם כל תקליטונים ואחר כך תקליטים). אחת התוצאות של ההכרזה הזו: כל אספני התקליטים באשר הם "נתקעו" עם האוסף שלהם. רובם הגדול זרק אותו לפח ואילו חלק קטן שמר עליו ויצר, לימים, את אותו שוק מכירת והחלפת תקליטים ישנים, שוק שמתקיים בעיקר בעולם.

רבות נכתב בזמנו על "מותו של התקליט" ועל החסרונות של עולם הדיסקים החדש (היעלמותן של העטיפות הגדולות והמושקעות, למשל). בחוגי המוסיקה אז נרשמה התרגשות גדולה הרבה יותר מאשר בשנים האחרונות למשל, בהן אנו עדים למעבר המהיר מפורמט הקומפקט דיסק לפורמט אחסון קבצי המוסיקה במחשב. אבל כנראה שהחידושים הטכנולוגיים והקידמה לא משאירים מקום לנוסטלגיה כמו של אז. ואולי זה גם בגלל שפורמט הדיסקים לא היה באמת מלהיב כל כך כמו זה של תקליטי הפלסטיק.

וכן, עדיין יש לי פטפון אם כי אינני משתמש בו כמעט. התקליטים והתקליטונים שרכשתי במשך השנים מאופסנים בארון, זכר לתקופה אחרת שבה הושקע זמן רב באיסוף פריט אחר פריט. מרבית התקליטונים נרכשו בחו"ל, בביקוריי שם, או דרך קטלוגים. מקווה שתיהנו עכשיו מאותן תמונות ועטיפות, כפי שנהניתי לאסוף אותן אז. 

The Police
 Collectionסקר גולשים

איזה עשור היה המוצלח ביותר לדעתך מבחינת המוסיקה הפופולארית?


תוצאות